Kim jesteśmy?

Jesteśmy przyjaciółmi którzy pewnego dnia zostawili duże firmy i postanowili że chcieliby czerpać radość z życia ucząc innych jazdy na deskorolce. Posiadając znaczące doświadczenie w branży deskorolkowej w Polsce nabyte na przestrzeni lat, stwierdziliśmy że warto przekazywać je następnym pokoleniom.

Jesteśmy praktykami w organizacji wydarzeń i event’ów, tworzeniu sesji fotograficznych czy filmów dokumentalnych i reklamowych. W związku z tym w ramach warsztatów fotograficzno – operatorskich i plastycznych, uczymy podstaw grafiki, filmowania oraz fotografii. Naszą misją jest propagowanie deskorolki która ma nieprawdopodobnie wiele do zaoferowania.

Aneta Gawąd / Pedagog / Instruktor Snowboardu / Kitesurfingu / Pływania

Aneta całe swoje życie poświęciła sportowi. Jest byłą siatkarką oraz pływaczką. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Jest instruktorką pływania,  kite surfingu oraz snowboardu. Posiada ugruntowane doświadczenie nabyte podczas lat pracy w charakterze wychowawcy kolonijnego. Jest ratowniczką WOPR z 10 letnim stażem.

Aneta jest bombą pozytywnej energii którą emanuje wszędzie gdzie się pojawia, uwielbia pracę z dziećmi co bez wątpienia jest jej największą życiową pasją.

Marija Gawąd – Architekt / Ilustrator

Marija to ilustratorka i grafik, silna i zdecydowana kobieta. Absolwent Politechniki Krakowskiej, pracująca jako architekt w jednym z czołowych biur projektowych w Polsce Medusa Group. Pasjonatka książek oraz malarstwa.

To z Mariją będziecie mogli poznać tajniki plastyczne które pozwolą Wam uwolnić swoje myśli i osobowość, przedstawiając je za pomocą barw i kompozycji.

Kuba Kowalczyk / Event Manager

Kuba jestem deskorolkowcem od 20 lat. W tym czasie miał okazję zwiedzić na desce sporą część naszego kontynentu oraz budować deskorolkowe środowisko w naszym kraju.  Na swoim koncie ma między innymi współtworzenie cyklu zawodów oraz event’ów deskorolkowych  które organizował pracując jako przedstawiciel marek deskorolkowych w Polsce.

Gitarzysta, deskorolkowiec i nieprawdopodobnie kreatywny umysł, kochający surfing. Jak sam mówi on to lubi kogoś nauczyć czegoś pożytecznego.

Uważam jazdę na deskorolce za genialny sposób na życie, uczący dyscypliny, cierpliwości, rozwijający fizycznie, socjalizujący z innym ludźmi, prowadzący do wielu innych zajawek związanych np. ze sztuką, muzyką, fotografią, pokazujący ze dedykacja i oddanie przynoszą  porządane efekty

Tomek Jaźwiecki / Instruktor / Creative Director

„Deskorolkę odkryłem jeszcze jako nastolatek, według mnie skateboarding to świetny sposób na wyrażanie samego siebie. „Gratis” od deskorolki oprócz solidnej dawki ruchu dostałem masę wspaniałych przyjaciół i sporo podróży. Dzięki nabytym w świecie skateboardingu cechom charakteru i wiedzy udało mi się przez kilka ostatnich lat pracować „w branży”. Jeszcze w liceum założyłem bloga traktującego o sprzęcie skateboardingowym, który z biegiem czasu wyewoluował do pełnoprawnego portalu, który większość Polskiego środowiska deskorolkowego zna jako Skateaffair.pl
Długo mogę pisać o tym co dała mi deskorolka i wydaje mi się, że czas na tak zwany „payback”. Wraz z osobami tworzącymi Bear Skateboarding School niejednokrotnie organizowaliśmy eventy dla społeczności. Następny krok w moim hołdzie dla deskorolki, czyli przekazywanie pozytywnej energii jaką niesie w sobie skateboarding do młodszego (i nie tylko!) pokolenia to dla mnie naturalny odruch. Bardzo chętnie podzielę się swoim doświadczeniem, tak aby ułatwić początki które mimo tego, że dziś sam wspominam swoje z nostalgią, to do dziś nie zapomniałem jak były trudne bez nadzoru”

#thankyouskateboarding

Łukasz Gawąd / Project Manager / CEO

Szef,  założyciel, człowiek orkiestra  i serce całego przedsięwzięcia.  Łukasz jest założycielem Fundacji Kultury Deskorolki mającej na celu rozpowszechnianie i wspieranie kultury deskorolkowej w Polsce i na świecie,  pomysłodawcą projektu KRAKÓW STREET PARK i równocześnie właścicielem deskorolkowej marki BEAR HDWR CO.

Od ponad 16 lat stale na deskorolce. Fotograf i grafik, związanym od ponad 10 lat z branżą deskorolką w Polsce. Posiada uprawnienia starszego ratownika WOPR oraz wychowawcy kolonijnego. Na jego koncie są między innymi dwie prace dyplomowe, na tematy związane w 100% z deskorolką.

Aktywista w temacie świadomego budowania przestrzeni publicznej, tak aby była przyjazna uprawianiu sportów miejskich.

Zmienia pomysły i koncepcje w realne projekty przynoszące efekty.

All skateboarding is, is putting ideas into action. – Marc Johnson